Na Resslovu ulici dohlédne nová kamera.

Na problematickou lokalitu okolo Americké v Plzni dohlédne další kamera. Město Plzeň ji plánuje instalovat do Resslovy ulice. Na Americké by měla být nová kamera instalována do měsíce.

Časté výjezdy strážníků i policie, rušení nočního klidu,opilci a další problémy, to jsou důvody proč už před časem začalo město Plzeň bezpečnostní situaci na Americké aktivně řešit.

Prvním krokem by mělo být umístění nové kamery v horní části Americké. Tato kamera, která by měla lokalitu v blízkosti barů a podniků snímat komplexně, nebude ale jedinou, která na problémovou lokalitu dohlédne. Další kamera bude v nedaleké Resslově ulici, i tam jsou totiž rizikové podniky.

"Sousedé si dost často stěžují směrem k nám, k městu, případně k městské policii. My jsme se rozhodli, že bychom tam chtěli z Americké rozšířit kamerový systém. Využili jsme možnosti podání žádosti o dotaci na Plzeňský kraj, což se podařilo. Kraj nám přispěje částkou 214 tisíc korun, což nepokryje všechny náklady, běžně to stojí okolo 400 tisíc," potvrzuje primátor města Martin Zrzavecký s tím, že kamera by mohla být instalovaná do konce letošního roku.

Aktuálně se připravuje osazení kamery v horní části americké. "Ta už by měla být ve finální fázi příprav a ve velmi krátké době by měla být realizována. Myslím si, že tak do měsíce," dodává primátor města.

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu