Sex a sexování s někým pod 15 let

Sex s někým, komu ještě nebylo 15 let, je trestný. Nemusí se jednat jen o klasický styk, ale počítá se i další sexuální chování (třeba erotické dotyky, tzv. petting). Když někdo bude mít sex s někým, kdo je mladší 15ti let dopouští se trestného činu pohlavního zneužití a hrozí mu trest odnětí svobody. U dospělého pachatele může být na 1 rok až 8 let, u mladšího 18 let to bude polovina, tedy 6 měsíců až 4 roky. Často je za to tzv. dohled , nebo podmínka

Stejný trest hrozí, i pokud mladší partner se sexem souhlasil a chtěl to. Minimálně 15 let musí být skutečně oběma partnerům. Proto když 16ti letá dívka má sex se 14ti letým klukem, bude tato dívka trestně stíhána.

Věková hranice není stanovena jen tak. Před 15. rokem nemusí být ještě tělo fyziologicky na sex připraveno. Velkým problémem by také bylo nechtěné otěhotnění. Nikdy při sexu nezapomínej na antikoncepci a taky na ochranu před pohlavně přenosnými chorobami!!!

Pokud ani jednomu z milenců ještě nebylo 15, není trestně zodpovědný nikdo z nich, ale pozor, před soud se mohou dostat jejich rodiče a ti dva budou pod dohledem od Orgánu sociálně právní ochrany dítěte, který má každý městský úřad.

Co dělat když se to už stane?
Pokud už dojde k sexu, a jednomu z vás nebylo 15 let, určitě bys to neměl opakovat! Nespoléhej na to, že se nic neprovalí! Trestní oznámení mohou podat např. rodiče mladšího partnera, u dívky mladší 15ti let se na vše může přijít při návštěvě gynekologie apod. Když se o tom dozví úřady, bude probíhat trestní stíhání Policie ČR a o situaci se bude zajímat i orgán sociálně právní ochrany dítěte .

Kdo mi s tím pomůže?
Nevíš komu se svěřit? Určitě by ses měl poradit s rodiči, nebo s oblíbeným učitelem či výchovným poradcem ve škole. Anonymně si můžeš přes on-line chat popovídat se sociálním pracovníkem na těchto stránkách: www.jdidoklubu.cz. Dobře ti poradí i tady:http://www.ditekrize.cz/

A ještě… Kdybys měl ty nebo někdo z tvých blízkých zkušenost se sexuálním obtěžováním, zneužíváním, sexuální agresí či něčím takovým a nepříjemným, neboj se to někomu říct. Můžeš se obrátit i na pracovníky této organizace:http://bilykruhbezpeci.cz.

Nejlepší je chvíli počkat a mít sex vždy, když je oběma partnerům víc, než 15 let!!!!

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu