Odbor bezpečnosti a prevence kriminality podpořil již IX. ročník AT konference v Plzeňském kraji

Tento čtvrtek byla na zámeckém statku Býkov zahájena dvoudenní AT konference v Plzeňském kraji. Jedná se již o devátý ročník, který spolupořádají čtyři neziskové organizace působící v oblasti protidrogové prevence, CPPT o.p.s., Spolek Ulice Plzeň, Point 14 a Středisko křesťanské pomoci Plzeň.


Konference je pořádána pod záštitou primátora města Plzně pana Martina Zrzaveckého a za finanční podpory Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně.
Letošní IX. ročník nese název „Devátá vlna“, dle pořadatelů je název Devátá vlna metaforou pro vyvrcholení negativní gradace, která vychází z námořní legendy, že každá devátá vlna je největší, nejsilnější, …
V přenesených významech lze devátou vlnu chápat jako poslední, ať už zničující, anebo rozhodující zatěžkávací zkoušku, či přechodový rituál.


Na návštěvníky čekalo mnoho zajímavých a aktuálních témat a sebezkušenostních workshopů týkajících se závislosti na návykových látkách, její léčbě a doléčování. Představeny byly i některé přístupy v terapii, mluvilo se i o léčbě nemocí spojených s užíváním návykových látek. Nechyběla ani témata zaměřená na preventivní programy na školách.

více informací naleznete na následujících odkazech:

AT konference v Plzeňském kraji

CPPT o.p.s.

Spolek Ulice Plzeň

Point 14

Středisko křesťanské pomoci

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu