Podvodníci znovu oprášili fintu s odečty elektroměrů.

Policie opět varuje před podvodníky, kteří se k lidem do domů a bytů snaží dostat pod záminkou odečtu elektroměrů.

Policie v regionu eviduje aktuálně hned dva případy, kdy se do domů seniorů dostali podvodníci s již známou legendou o odečtu elektroměrů. Má se jednat o muže a ženy snědší pleti, policie po nich zatím pátrá.

Nejnovější případ evidují policisté na jižním Plzeňsku. Konkrétně k tomu došlo v Přešticích uplynulou neděli. Na dům seniora zazvonil muž se ženou a vydávali se za pracovníky energetické společnosti.

"Majiteli vysvětlili, že jdou na odečet elektřiny, nesou přeplatek a on je pustil dovnitř. Ženu odvedl k elektroměru a muže do kuchyně, kde s ním začal sepisovat fiktivní doklad o vrácení přeplatku. Při té příležitosti neznámý muž zmínil, že má u sebe pouze bankovku v hodnotě dvou tisíc korun a potřebuje vrátit zpátky. Senior tedy odešel do ložnice, kde měl uschovanou obálku s penězi a s určenou částkou se vrátil zpátky do kuchyně," popisuje mluvčí policie Markéta Fialová s tím, že celou dobu ho nejspíš žena sledovala a poté mu vzala obálku s 24 tisíci.

V poslední době ale nejde o ojedinělý případ. Nedávno stejnou fintu využili podvodníci také na Klatovsku. "Podobný případ se stal i v Horažďovicích, kdy dvě ženy navštívily dopoledne dům jedné seniorky a pod záminkou kontroly elektroměrů, se snažily dostat dovnitř. Naštěstí šla kolem v tu chvíli sousedka, které se podvodnice zalekly a utekly do připraveného vozu. Tam na ně čekal muž a odjeli," potvrdila policejní mluvčí.

Podle výpovědí svědků se má jednat o muže a ženy snědší pleti. Muž měl být silnější a ve věku mezi 45 a 50 lety. Policie po bandě podvodníků  pátrá.

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu