Policie kontroluje cizince na Borských polích

Policie spouští speciální opatření zaměřené na průmyslové zóny. V Plzni proto proběhla speciální policejní akce na Borských polích zaměřená na cizince. V rámci mimořádné spolupráce jsou v terénu hlídky českých policistů spolu s jejich kolegy ze zahraničí.


Spolu s českými policisty budou v terénu i jejich kolegové ze Slovenska, Bulharska, Polska a Rumunska. Hlídky budou v průmyslových zónách působit až do konce července. Tento rok se policisté zaměří především na průmyslové zóny v Plzeňském, Středočeském a Pardubickém kraji.


"Jsem velmi rád, že po dobrých zkušenostech z Mladé Boleslavi, kde se projekt společných policejních hlídek osvědčil, se nám jej podařilo rozšířit i do dalších oblastí průmyslových zón. Pomáháme zvýšit bezpečnost na místech, kde je to v souvislosti s vysokou koncentrací cizinců potřeba," řekl ministr vnitra Jan Hamáček.


Zahraniční policisté působí především preventivně a našim policistům poskytují komunikační podporu během kontrol. Nastavené tříměsíční opatření by se následně mělo projevit jak na samotném nápadu trestné činnosti, tak také zvýšením pocitu bezpečí občanů žijících v okolí průmyslových zón.

"Velice oceňuji přístup zahraničních partnerů, kteří vyhověli naší žádosti o pokračování v praxi, která se v minulosti osvědčila. Jde především o preventivní opatření, které vzniklo také na základě četných jednání mezi Policií České republiky a představiteli samospráv," uvedl na policejní prezident Jan Švejdar.


V Plzni vyrazily hlídky do oblasti Borských polí. "V rámci kontroly policisté zkontrolovali 32 cizinců, dva z nich u sebe neměli doklady totožnosti. Záležitost byla vyřešena příkazním řízením. Policisté zahraničních sborů ve společných hlídkách působí v Plzeňském kraji od 1. května. Pohybují se ve vybraných lokalitách, zejména v průmyslových zónách. Mají působit především preventivně na svoje krajany," shrnula mluvčí krajského policejního ředitelství Martina Korandová.

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu