Policie pátrá v Plzni-Černicích po ozbrojeném muži. Viděli jste ho?

Od dnešního rána se plzeňští policisté zabývají případem, který se odehrál v Plzni-Černicích. Pátrají po ozbrojeném Slovákovi.

"Podle doposud zjištěných informací se měl zatím neznámý pachatel dožadovat vstupu do jednoho z objektů, přičemž měl být ozbrojen. V současné době všechny tyto informace prověřujeme a po muži pátráme,“ uvedla ve čtvrtek 23. ledna po 11. hodině policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Policisté znají popis hledaného muže. "K popisu můžeme uvést, že má krátce střižené vlasy, na sobě měl mít oblečenou tmavou bundu do pasu, světlé kalhoty – pravděpodobně džíny a okolo krku má silnější řetízek či řetízky,“ dodává mluvčí.


Policie žádá o pomoc při pátrání veřejnost. V žádném případě by se ale občané neměli pokoušet muže sami zadržet. "Touto cestou žádáme veřejnost, aby v případě jakýchkoliv informací, které by mohly policistům pomoci k vypátrání osoby, nás neprodleně kontaktovala na lince 158. Vzhledem k tomu, že by mohl být dotyčný ozbrojený, nedoporučujeme občanům, aby se jej pokoušeli zadržet," sděluje Veronika Hokrová.


Krátce po 13. hodině policisté upřesnili informace o hledaném muži. Tím je 32letý Slovák Ján Marčo. Muž je střední postavy, má zelené oči, hnědé vlasy a vousy sestřižené na strniště.


Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu