Policie přijala mimořádná opatření kvůli velikonočním svátkům

Velikonoční svátky s sebou každý rok nesou mimořádné kontroly na silnicích. V letošním roce ale policie připravuje i další bezpečnostní opatření. Ve větší míře budou policisté k vidění na velikonočních trzích nebo při církevních akcích pořádaných v kostelích a na ostatních místech.


"Nad rámec běžného výkonu služby, který odpovídá vyhlášenému prvnímu stupni ohrožení terorismem, se do bezpečnostního opatření každý den zapojí okolo pěti stovek policistů, kteří budou vyčleněni na problematiku ochrany takzvaných měkkých cílů, které vzniknou v souvislosti s velikonočními svátky. Důležité je zdůraznit, že Policie České republiky nechce situaci podcenit i přestože platí, že v současné době nemáme jakékoliv informace, které by svědčily o možném riziku bezprostředně hrozícímu České republice,“ řekl policejní prezident Tomáš Tuhý.


Policie upozorňuje, že stále funguje infolinka 800 255 255, kterou obsluhují vyškolení policisté a kam se mohou obracet pořadatelé kulturních a společenských akcí s dotazy ohledně zajišťování bezpečnosti.


Samotné kontroly na silnicích, které se budou i tentokrát zaměřovat mimo jiné na dechové zkoušky, začnou už v průběhu středy a potrvají až do pondělí. Velikonoční svátky jsou letos poprvé čtyřdenní. Navíc ve čtvrtek dětem začínají prázdniny, a proto se už během středy očekává zvýšený provoz na silnicích.

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu