Preventivní kampaň Policie a Města opět varuje: Piješ.Řídíš. Zabíjíš.

V Plzeňském kraji policisté často řeší případy, kdy řidiči usednou za volant po požití alkoholu, a bohužel šetří i dopravní nehody, kdy na vině je alkohol. Právě z těchto důvodů se Policie ČR ve spolupráci s městem Plzeň a Krajským úřadem Plzeňského kraje rozhodla rozšířit preventivní kampaň s názvem „Piješ. Řídíš. Zabíjíš.“, která byla spuštěna už v loňském roce.


V červnu občané Plzeňského kraje kromě plakátů a citylightů na plzeňských zastávkách MHD mohou v televizích spatřit další, v pořadí druhý, preventivní videospot. Rozšíření kampaně bylo možné díky spolupráci s Krajským úřadem Plzeňského kraje, který spolu s městem Plzeň tento projekt finančně podpořil. Cílem preventivní akce je snížit počet nehod pod vlivem alkoholu. Kampaň má apelovat na řidiče, aby si uvědomili následky svého jednání. Z tohoto důvodu budou policisté v týdnu od 11. do 17. června 2018 rozdávat řidičům v Plzeňském kraji jednorázové alkoholtestery s grafickými vizuály kampaně, které byly vytvořeny právě pro tuto preventivní kampaň. Navíc tento týden občané ve vybraných rádiích uslyší také rozhlasové spoty ke kampani.


Policisté vědí, jak je těžké oznamovat rodině smutnou zprávu o tom, že jejich blízká osoba se už domů nevrátí a to zejména v případech, kdy za to může opilý řidič. Všichni by si měli uvědomit, že čas už nikdy vrátit nejde. Přitom stačí tak málo…. nesedat za volant pod vlivem alkoholu!

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu