Přijďte se podívat do plzeňské Vzducholodě!

Přijďte pobejt do Klubu Vzducholoď v rámci Týdne nízkoprahových klubů v úterý 24. září od 15 – 19 hodin na Den otevřených dveří. Klub sídlí v Plzni, Sladkovského 68 a je jedním ze sociálních programů Salesiánského střediska mládeže – domu dětí a mládeže Plzeň. Celorepublikovou akci pořádá Česká asociace streetwork.

„Pracujeme s dětmi, které mají problém, se kterým si samy neví rady. My jsme jejich průvodci a snažíme se jim situaci ulehčit. Jedná se o děti, které mají problémy v rodině, jsou obětí šikany, cítí se osamělé nebo se staly obětí nějaké závislosti. Náš klub jim pomáhá se v situaci zorientovat a nalézt případná řešení. Na této hlavní myšlence náš klub stojí,“ říká Filip Böhm, vedoucí klubu, který letošní rok navštěvovalo v průměru 25 dětí a mladých. Klub Vzducholoď je primárně pro děti a mládež ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale otevřen je všem.

“V rámci týdne pořádáme akce a ukazujeme tak činnost nízkoprahových klubů veřejnosti, školám, sousedům, firemním dárcům a dalším, aby se blíže seznámili s prací klubů. Jedná se o registrovanou sociální službu, která dětem nabízí odbornou pomoc a hlavně pocit naprostého bezpečí,“ vysvětluje ředitelka České asociace streetwork Martina Zikmundová.

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu