V Plzni můžete potkat svého „Anděla Strážného“

V průběhu dvou adventních víkendů 3.12 a 10. 12. se občané města Plzně mohou setkat s „Anděly“, kteří upozorňují na riziko kapesních krádeží, jejichž počet v období předvánočních nákupů výrazně narůstá.

Každý rok připravuje Odbor bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně předvánoční preventivní kampaň, která má za cíl upozornit občany na zvýšené riziko kapesních krádeží v tomto období. Nákupní horečka v těchto dnech vrcholí a s ní i šance kapsářů na úspěch. Odbor bezpečnosti a prevence kriminality proto vyslal do ulic „Anděly Strážné“, kteří upozorňují na riziko kapesních krádeží a připomínají riziko, které je spojeno s odkládáním věcí v zaparkovaných vozech. Andělé jsou z řad studentů Bezpečnostně právní akademie Plzeň, s.r.o. se kterými odbor dlouhodobě spolupracuje.


S „Anděly“ se můžete setkat přímo na náměstí Republiky a ve velkých plzeňských obchodních centrech. Kromě dobrých rad od nich dostanete malou pozornost ve formě kalendáře a drobný vánoční dárek.


Jedná se o preventivní kampaň, kterou chceme přimět občany, aby lépe střežili své osobní věci a nedovolovali zlodějům obohacovat se na jejich úkor. Akce přispívá ke snížení majetkové trestné činnosti ve městě Plzni,“ uvedla Andrea Gregorová z Odboru bezpečnosti a prevence kriminality.

Tato akce je realizována v rámci projektu BEZPEČNĚ, který je zaměřen na majetkovou trestnou činnost a jehož další akce budou realizovány i v následujícím roce 2017.

Odbor bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně nejen v rámci projektu Bezpečná Plzeň připravuje každoročně preventivní projekty, které se neobejdou bez spolupráce s ostatními subjekty. Dlouhodobě máme nastavenu spolupráci s Městskou policií Plzeň, Policií České republiky, neziskovými organizacemi, ale i s Bezpečnostní akademií Plzeň. Právě studenti akademie se každoročně zapojují do preventivních projektů cílených na předcházení drobných, kapesních krádeží v obchodních centrech.“ uzavřel Aleš Průša, vedoucí odboru bezpečnosti.

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu