Výstraha meteorologů na ledovku a nový sníh

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před ledovkou a novou sněhovou pokrývkou. Výstraha platí v celém Plzeňském kraji i na dalších místech republiky.

Výstraha před ledovkou bude platit v Plzeňském kraji od sobotní 20. hodiny do nedělní 18. hodiny. Pozor si musí dát zejména řidiči na silnicích. Sněžit by pak podle meteorologů mělo z neděle na pondělí. Výstraha na novou sněhovou pokrývku platí v regionu od nedělní 18. hodiny do pondělí 8. února do 12 hodin.

"Místy může napadnout 10 až 25 cm nového sněhu. Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržovat pokyny Horské služby," informuje ČHMÚ.

Pro obě výstrahy platí nízký stupeň nebezpečí.

Nejvíce mrznout uprostřed pracovního týdne, z úterý na středu by mohly teploty v regionu klesnout až k -17°C. Mrznout má nejen v noci, ale i přes den.

V pondělí 8. února bude zataženo až oblačno s občasným sněžením. Nejnižší noční teploty v regionu -5 až -9 °C, nejvyšší denní -7 až -3 °C.

V úterý 9. února bude také zataženo, noční teploty až -17°C, přes den -8 až -4 °C.

Ve středu 10. února bude zataženo s občasným sněžením. Nejnižší noční teploty -10 až -14 °C, nejvyšší denní -8 až -4 °C.

Ve čtvrtek 11. února se teploty mají pohybovat od -7 do -4 °C a v pátek v noci mají klesnout k -10 °C. Přes den by už mohla rtuť teploměru ukázat jeden stupeň nad nulou.

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

  • Oddělení krizového řízení
  • Kopeckého sady 11, Plzeň
  • Telefon: 378 033 800
  • Email: karas@plzen.eu